Projekt salonu utrzymany jest w prostym nowoczesnym stylu. Króluje biel, którą skutecznie ożywiają czarne dodatki. Dębowa podłoga i meble, a także tkaniny w oknach nadają całości przytulnego charakteru.

Zobacz projekty innych pomieszczeń tego samego mieszkania: łazienka, sypialnia.

W projekcie, z całą pewnością uwagę przykuwają oryginalne w formie czarne lampy. Dodatkowo oświetlenie zostało wzbogacone o białe lampy – tuby.

Minimalistyczny stół, z litego drewna dębowego, na czarnych stalowych nogach, nadaje wnętrzu klasy. Obok zamontowany został grzejnik, który spełnia również rolę dekoracyjną. Nie da się go nie zauważyć. Ma 50cm szerokości i 200cm wysokości. 

W części wypoczynkowej umieściliśmy wygodną sofę, a na przeciwko niej szafkę rtv, która nadaje nieco industrialnego charakteru.  Całość dopełnia dywan z delikatnym wzorem.

Na ściance, oddzielającej salon od przedpokoju powtórzyliśmy motyw czarnych stalowych elementów, pojawiający się między innymi w stoliku kawowym.

Meble kuchenne zostały wykonane na zamówienie. Biały kolor zdecydowanie zdominował to pomieszczenie. Jedynie kuchenka mikrofalowa i piekarnik są w srebrnym kolorze. Zlew, bateria, okap, a nawet płyta indukcyjna, również są białe.

Do obłożenia blatu, obudowy „ramy”, a także położony na ścianie nad blatem, został wykorzystany spiek kwarcowy w kolorze białego marmuru – Bianco Carrara. Ten materiał dostępny jest w rozmiarze 100x300cm, dlatego zarówno blat jak i płyta na ścianie nie wymagały łączenia z kilku kawałków.