W tym projekcie zdecydowanie dominuje szarość, do której właściciele mieszkania mają dużą słabość. Żeby nie było zbyt monotonnie i smutno, dodaliśmy do niej rozbielone drewno, elementy czarne oraz dodatki mosiężne skutecznie ożywiające różne punkty nie tylko salonu, ale też kuchni i przedpokoju. W zestawieniu z czarnym stolikiem, krzesłami, czarnymi i mosiężnymi lampami i dodatkami szarość prezentuje się świetnie.

Zobacz również projekt przedpokoju w tym samym mieszkaniu.

Salon od kuchni został częściowo oddzielony ścianką działową, którą zdecydowaliśmy się obłożyć betonem architektonicznym (SLAAB). Na tle tej betonowej ścianki znajdziecie oryginalną w formie komodę (godnej polecenia) firmy PHORMY. Komoda LOWBO.  jest na pierwszy rzut oka czarna, ale jej fronty wykonane zostały z frezowanego laminatu i widać na nich geometryczny wzór. Półeczki w komodzie wykonane z forniru dębowego ożywiają mebel i pasują do dębowych elementów mieszkania.

 

Wprawne oko dostrzeże również dwie ciekawe grafiki wiszące na ścianie obok stołu.   

Te i wiele innych ciekawych prac tworzonych przez artystów w formie obrazów, tapet i plakatów znajdziecie na portalu gurupa.pl (grafika1 grafika2).

Kolorystyka kuchni jest spójna z salonem, dlatego tu również pojawiają się czarne dodatki, jak np. bateria kuchenna Franke Ambient (onyx), czy zlew Franke Maris (onyx).