Na prośbę naszych klientów stworzyliśmy projekt salonu, kuchni i przedpokoju. Zamysłem projektu było połączenie granatu i różnych odcieni niebieskiego z szarością, bielą i jasnym drewnem.

To, że salon jest wyjątkowo długi i dość wąski, nieco utrudniało naszą pracę nad projektem. Dodatkowo musieliśmy zamaskować dość duży podciąg oraz komin. Ukryliśmy go w zabudowie meblarskiej przy stole, tak aby sprawiał wrażenie, jak by była to dodatkowa szafka.

Komin utrudniał też inne, tradycyjne ustawienie stołu, dlatego dostawiliśmy go do zabudowy meblowej, a krzesła stoją tylko po jednej jego stronie. W zabudowie zamontowaliśmy drzwi przesuwne, żeby w razie potrzeby łatwiej było je otworzyć.

W części wypoczynkowej umieściliśmy wygodną narożną sofę. Obok, przy oknie, zostało jeszcze miejsce na duży fotel, dla miłośników czytania.   

Zgodnie z życzeniami naszych klientów, w projekcie występuje sporo drewna. Elementy drewniane na zamówienie. Przedpokój od części jadalnianej oddziela ażurowa ścianka. W salonie zaprojektowaliśmy ozdobne, drewniane półki wiszące na ścianie. Drewniane, oryginalne w formie, są również wiszące nad stołem lampy

Ciekawych lamp umieściliśmy w tym projekcie więcej. Nad kanapą zawisła lampa – Novodvorski, w nieco industrialnym stylu; czarna, z dodatkiem miedzi. Miedź nie pojawia się w niej przypadkiem, ponieważ obok fotela stoi lampa Borgillio, cała w kolorze miedzi. Kolekcję miedzianych lamp uzupełniają 3 małe lampy Italux James, umieszczone we wnęce szafy w przedpokoju, oraz mały kinkiet przy drzwiach do łazienki. 

Miedź pojawiła się również w innych dodatkach. W części salonowej postawiliśmy dwa stoliki kawowe Cupid (mały i duży), a na szafce obok stołu miedziane doniczki.

W salonie, uwagi nie da się nie zwrócić na tapetę Ferm Living – Lines.  Granatowa, ze złotym podziałem geometrycznym, świetnie pasuje kolorystycznie do wnętrza. 

W przedpokoju z kolei uwagę przyciągają wspomniane już lampy wiszące w tapicerowanej wnęce szafy, ale też oryginalna podłoga. Te same płytki (Pavimentos Vintage Negro) położyliśmy również w kuchni. Ich kolorystyka dobrze współgra z ciemnym blatem i szarymi frontami. Przy takim zestawieniu, nie mogło zabraknąć czarnego zlewozmywaka i czarnej baterii kuchennej