Tym razem mieliśmy przyjemność zająć się łazienką w domu Pani Anety, która na co dzień mieszka w Szwecji. Pomimo dzielących nas kilometrów, projekt udało się wykonać bez większych przeszkód.

Niektóre produkty pochodzą ze szwedzkich sklepów i tam będą kupowane, niektóre natomiast Pani Aneta zamówi w Polsce. 

Z założenia miał to być projekt eleganckiego pokoju kąpielowego z elementami stylu glamour. Z uwagi na ograniczoną przestrzeń, wannę wolnostojącą oraz prysznic oddzieliliśmy od reszty pomieszczenia szybą. 

Wszystkie kafle, jakich użyliśmy w projekcie pochodzą z firmy Paradyż. Podłogę wyłożyliśmy kwadratowymi kaflami Purio Bianco w kolorze białym, matowym. Ściany w części suchej, kaflami Neve Bianco w formacie 30×90 cm., również w białym kolorze, ale w połysku.  

W strefie mokrej umieściliśmy kafle z delikatną strukturą z kolekcji Tel Awiv. Kafle Tel Awiv Bianco w połączeniu ze szklaną mozaiką nadają tej części łazienki niepowtarzalnego klimatu.  

Do charakteru pomieszczenia musiały też pasować stylizowane baterie: prysznicowa, wannowa i umywalkowa. W sklepach, zarówno polskich jak i zagranicznych, znajdziecie całkiem sporo asortymentu w stylu retro.  

Całość uzupełniają dodatki, które również „mocno pracują” na odpowiednią atmosferę pomieszczenia. Obok wanny postawiliśmy niewielki, srebrny stolik Barocco – Kare Design oraz kryształowy świecznik, a na ścianie obok lustra zaplanowaliśmy dekoracyjny grzejnik

Witrynka, szafki i toaletka (będąca jednocześnie zabudową pod umywalkę) zostaną wykonane na zamówienie. Dopasowaliśmy do nich białe gałki, ze srebrnymi zdobieniami.  

Udało nam się też przemycić nowoczesny akcent w postaci transparentnego krzesła stojącego przy toaletce. 

Aby nadać pomieszczeniu odpowiedni nastrój, użyliśmy kilku różnych źródeł światła. Głównym oświetleniem jest plafon – Elstead Lighting. Lustro doświetliliśmy dwoma kinkietami, oraz dodatkowo lampami sufitowymi Lir Azzardo. W strefie mokrej, w suficie podwieszanym,  zainstalowane zostały oprawy wodoszczelne IP65.