Projekt łazienki w pomieszczeniu z kilkoma skosami (i to pod różnymi kątami) zawsze jest dla architekta wyzwaniem. W tym projekcie, po kilku konsultacjach z klientem, odcięliśmy je białą zabudową gk widoczną przy lustrze. 

Mimo dużej powierzchni łazienki, nie tak łatwo było zmieścić w niej wszystko o co prosił klient. Musieliśmy zmierzyć się z odwiecznym problemem – wanna czy prysznic (marzenie o kabinie typu Walk-in)?  Ostatecznie udało nam się znaleźć miejsce na jedno i drugie. 

Zabudowę wanny przygotowaliśmy w taki sposób, aby umożliwić montaż eleganckiej wielootworowej baterii z serii Grohe Essence New. Podtynkowa bateria prysznicowa z deszczownicą oraz bateria umywalkowa i bidetowa, pochodzą z tej samej kolekcji. 

Wąską i długą umywalkę nablatową – Hatria AREA umieściliśmy na szafce wykonanej na zamówienie. Blat i fronty szafki zamówiliśmy w kolorze białym matowym, a drewniane wstawki zostały wybarwione pod kolor kafli drewnopodobnych Tubądzin Royal Place Wood.

Podłogę, zabudowę wanny i jedną ze ścian w prysznicu, wyłożyliśmy szarymi kaflami o wymiarach 80x80cm. Drugą ścianę w prysznicu oraz ścianę przy WC, zdobią białe, matowe kafle w kształcie rombów.    

W łazience zaproponowaliśmy cztery różne źródła światła. Oświetlenie LED nad lustrem, ukryte w zabudowie gk, umieszczone w wodoodpornym profilu aluminiowym z mleczną szybą maskującą. Na lustrze, klejonym do ściany, zamontowaliśmy dwa kinkiety łazienkowe Palermo.

W strefie mokrej, nad wanną i w kabinie prysznicowej, za oświetlenie odpowiadają lampy wodoszczelne (IP65), montowane w suficie podwieszanym.

Najbardziej ozdobne są trzy lampy wiszące tuż obok okna. To modele z kolekcji Manhattan Chic marki Altavola. Wyglądają one świetnie zarówno w pojedynkę jak i zawieszone w komplecie (Chic No.2 i Chic N.o3).